Atlantic Chip Logo MyLaps Official Partner
Thursday, June 30, 2016
Registration Management Login

Results for 10KM Rhéal Haché
10K
June 23rd, 2012

Result Inquiries: Contact Luc, Event Timer

 
                   Rheal Hache 10K & 5K St-Isidore (10K)
       Rheal Hache 10K & 5K St-Isidore, NB June 23rd, 2012  Weather:
                 Timing & Results by Atlantic Chip Timing
 
==========================Age Group Results========================================
       Bib                                           Div              Gun     Pace/
Place  No.       Name           City / Town     Prov Total    Div     Time    Km
===== ===== =================== =============== ==== ======   ======  ===== ======= 
    1  3061 Rejean Chiasson     Toronto         NB     1/15   M2029   31:21  3:09 
    2  3042 Lee Roy             Beresford       NB     1/20   M3039   34:09  3:25 
    3  3048 Sylvain Arseneau    Petit-Rocher    NB     1/18   M4049   36:44  3:41 
    4  3055 Vincent Merriam     Caraquet        NB     2/20   M3039   37:56  3:48 
    5  3117 Jean-Guy Gautreau   Dieppe          NB     2/18   M4049   39:00  3:54 
    6  3044 Jesse Comeau        Moncton         NB     1/5    M0119   39:11  3:56 
    7  3084 Bryan Thomas        Bathurst        NB     2/5    M0119   39:14  3:56 
    8  3090 Christian Hall      Tracadie-Sheila NB     2/15   M2029   40:23  4:03 
    9  3052 Julien Breau        St-Isidore      NB     3/20   M3039   40:58  4:06 
   10  3053 Remi Guitard        Moncton         NB     4/20   M3039   41:00  4:06 
   11  3172 Andrew Walsh        Pokemouche      NB     3/18   M4049   41:48  4:11 
   12  3039 Romain Losier       St-Isidore      NB     5/20   M3039   41:58  4:12 
   13  3103 Eric Landry         Memramcook      NB     3/15   M2029   42:18  4:14 
   14  3074 Evan Hachey         Saint John      NB     6/20   M3039   42:41  4:17 
   15  3166 Lawson Lebrethillie Losier Settleme NB     7/20   M3039   42:55  4:18 
   16  3115 Raymond Caissie     Richibouctou Vi NB     1/11   M6069   42:59  4:18 
   17  3049 Frederic Harvey     Bathurst        NB     8/20   M3039   43:01  4:19 
   18  3037 Gary Kenny          Tracadie-Sheila NB     9/20   M3039   43:16  4:20 
   19  3003 Justin Fournier     Caraquet        NB     3/5    M0119   43:28  4:21 
   20  3062 Albenie Losier      Losier Settelme NB     2/11   M6069   43:37  4:22 
   21  3116 Marc Petrie         Tracadie-Sheila NB     4/15   M2029   43:56  4:24 
   22  3168 Jean Claude Theriau Petit-Paquetevi NB     3/11   M6069   44:16  4:26 
   23  3035 André Haché         St-Isidore      NB    10/20   M3039   44:37  4:28 
   24  3022 Nathalie Boivin     Bathurst        NB     1/6    F4049   44:39  4:28 
   25  3086 Albert Duguay       Cap-Bateau      NB     4/18   M4049   45:20  4:32 
   26  3135 Sunny Ng            Ottawa          NB     5/15   M2029   45:24  4:33 
   27  3104 Biko Brideau        Pointe-A-Tom    NB     6/15   M2029   45:24  4:33 
   28  3002 Anouk Pelletier     Petit-Rocher Ou NB     1/2    F0119   45:26  4:33 
   29  3038 Michel Robichaud    Shippagan       NB     5/18   M4049   45:53  4:36 
   30  3063 Gerald Losier       St-Isidore      NB     6/18   M4049   46:01  4:37 
   31  3057 Jonathan Simard     Pointe A Tom    NB    11/20   M3039   46:02  4:37 
   32  3113 Patrick Hache       Tracadie-Sheila NB     7/15   M2029   46:03  4:37 
   33  3033 Gaétan Chiasson     Caraquet        NB     7/18   M4049   46:30  4:39 
   34  3161 Keith Duke          Dunlop          NB    12/20   M3039   46:40  4:40 
   35  3109 Jonathan Legault    Tracadie-Sheila NB     8/15   M2029   46:43  4:41 
   36  3076 Gabriel Cyr         Riveire-Du-Port NB     4/5    M0119   46:48  4:41 
   37  3169 Jean-Jacques Michau Tracadie        NB     9/15   M2029   47:07  4:43 
   38  3009 Wendy Ferguson      Pointe Des Robi NB     1/8    F2029   47:30  4:45 
   39  3010 Ghislain Roussel    Bois Gagnon     NB    10/15   M2029   47:31  4:46 
   40  3105 Olivier Dupont      Dunlop          NB    13/20   M3039   48:02  4:49 
   41  3041 Alain Vautier       Tracadie-Sheila NB    11/15   M2029   48:02  4:49 
   42  3163 Stephane Legacy     Robertville     NB     8/18   M4049   48:34  4:52 
   43  3077 Mitch Paulin        Gauvreau        NB    12/15   M2029   48:54  4:54 
   44  3170 Sylvio Bourque      Grand-Digue     NB     1/14   M5059   49:34  4:58 
   45  3069 Alexandre Jr Collin Bathurst        NB     2/14   M5059   49:41  4:59 
   46  3078 Jean-Marc Benoit    Moncton         NB    13/15   M2029   49:53  5:00 
   47  3114 Stephane McGraw     Tracadie-Sheila NB     9/18   M4049   50:00  5:00 
   48  3012 André Thiboutot     Beresford       NB    10/18   M4049   50:00  5:00 
   49  3060 Real Chiasson       Tilley Road     NB     3/14   M5059   50:21  5:03 
   50  3092 Gaston Allard       Price           NB     4/11   M6069   50:29  5:03 
   51  3164 Jean-Marie Breau    Tracadie-Sheila NB     4/14   M5059   50:35  5:04 
   52  3013 Mireille Gionet     Beresford       NB     1/17   F3039   50:47  5:05 
   53  3083 Martine Gagnon      Beresford       NB     2/17   F3039   51:05  5:07 
   54  3032 Pierre Lagace       Petit-Rocher    NB     5/14   M5059   51:06  5:07 
   55  3017 Armand Haché        Caraquet        NB     6/14   M5059   51:19  5:08 
   56  3073 Adrien Lebreton     St-Isidore      NB    14/15   M2029   51:20  5:08 
   57  3067 Norbert Basque      Saumarez        NB     5/11   M6069   51:23  5:09 
   58  3029 Silvia Antuna       Tracadie-Sheila NB     2/6    F4049   51:25  5:09 
   59  3058 Dave Cowan          Rang St-Georges NB    11/18   M4049   51:41  5:11 
   60  3011 Claude Simard       Beresford       NB    12/18   M4049   52:44  5:17 
   61  3051 Andre Doiron        Saumarez        NB    13/18   M4049   52:54  5:18 
   62  3025 Jean-Martin McGraw  Tracadie-Sheila NB    14/20   M3039   52:59  5:18 
   63  3087 Paul Smith          Dieppe          NB     6/11   M6069   53:13  5:20 
   64  3008 Akemi Takatsuka     Caraquet        NB     3/17   F3039   53:23  5:21 
   65  3019 Lora Landry-Thibode Caraquet        NB     4/17   F3039   53:40  5:22 
   66  3075 Mario Pelletier     Beresford       NB     7/14   M5059   53:58  5:24 
   67  3080 Raymona Leboutillie Tracadie-Sheila NB     1/4    F5059   54:03  5:25 
   68  3167 Herman McLaughlin   Pointe A Boulea NB     7/11   M6069   54:18  5:26 
   69  3064 Rene Doucet         Petit Rocher    NB     8/14   M5059   54:24  5:27 
   70  3094 Dominique Allard    Quebec          NB    15/20   M3039   54:30  5:27 
   71  3070 Caroline Landry     Tilley Road     NB     5/17   F3039   54:33  5:28 
   72  3171 Sebastien Brideau   Gauvreau        NB    15/15   M2029   54:39  5:28 
   73  3024 Robert Villemure    Shawinigan      NB     9/14   M5059   54:40  5:28 
   74  3023 Maurice Arseneau    Bathurst        NB    10/14   M5059   54:40  5:28 
   75  3108 Jeanne Pitre        Robertville     NB     2/4    F5059   54:50  5:29 
   76  3100 Lucille Pitre       Robertville     NB     3/6    F4049   54:50  5:29 
   77  3118 Mayumi Takatsuka    Bathurst        NB     2/8    F2029   54:55  5:30 
   78  3107 Julie Lebreton      Petit-Tracadie  NB     3/8    F2029   55:28  5:33 
   79  3099 Yan Rousselle       Haut-Sheila     NB    16/20   M3039   55:43  5:35 
   80  3056 Nancy Duguay        Bathurst        NB     6/17   F3039   55:45  5:35 
   81  3030 Donald Wade         Tracadie-Sheila NB     8/11   M6069   55:50  5:35 
   82  3085 Sylvio Comeau       Tracadie-Sheila NB     9/11   M6069   55:56  5:36 
   83  3043 Tina Comeau         Sainte Louise   NB     4/6    F4049   56:25  5:39 
   84  3021 Patrick Comeau      Caraquet        NB    17/20   M3039   56:26  5:39 
   85  3110 Denis Doucet        Robertville     NB    14/18   M4049   56:51  5:42 
   86  3005 Daniel McGrath      Caraquet        NB    15/18   M4049   57:01  5:43 
   87  3068 Maxime Roy          Grand-Sault     NB     5/5    M0119   57:02  5:43 
   88  3097 Marc Robichaud      Dieppe          NB    18/20   M3039   57:21  5:45 
   89  3065 Julie Breau         Pont-Landry     NB     4/8    F2029   57:27  5:45 
   90  3079 Claudette Maltais                   NB     1/2    F6069   57:37  5:46 
   91  3036 Eudes Thomas        Tilley Road     NB    11/14   M5059   57:49  5:47 
   92  3040 Johanne Hébert      Néguac          NB     3/4    F5059   58:22  5:51 
   93  3001 Manon Lebouthillier Caraquet        NB     5/6    F4049   58:25  5:51 
   94  3004 Elise Ulrich        Caraquet        NB     6/6    F4049   58:41  5:53 
   95  3102 Marie-Claire Losier                 NB     5/8    F2029   58:45  5:53 
   96  3066 Euchariste Brideau  Saumarez        NB    10/11   M6069   58:53  5:54 
   97  3093 Veronique Breau     St-Isidore      NB     6/8    F2029   58:54  5:54 
   98  3095 Maurice Leblanc     Memramcook      NB    19/20   M3039   59:10  5:55 
   99  3028 Sophie Breau        Pont-Landry     NB     2/2    F0119   59:12  5:56 
  100  3026 Sirois Christian    St-Isidore      NB    16/18   M4049   59:18  5:56 
  101  3091 Edmond Brideau      Tracadie-Sheila NB    12/14   M5059   59:35  5:58 
  102  3046 Luc Morency         Tracadie-Sheila NB    17/18   M4049   59:46  5:59 
  103  3031 Allan Lagace        Pointe-Verte    NB    18/18   M4049 1:00:01  6:01 
  104  3119 Genevieve Comeau    Tracadie-Shiela NB     7/8    F2029 1:00:26  6:03 
  105  3160 Roger Comeau        Tracadie-Sheila NB    13/14   M5059 1:00:31  6:04 
  106  3034 Katia Lanteigne     Caraquet        NB     7/17   F3039 1:01:00  6:06 
  107  3088 Jenny Richardson    Dieppe          NB     8/8    F2029 1:01:03  6:07 
  108  3096 Melissa Hebert      Memramcook      NB     8/17   F3039 1:01:12  6:08 
  109  3101 Suzanne Morrison    Bathurst        NB     4/4    F5059 1:01:41  6:11 
  110  3027 Céline Marsh        Riv.-à-la-Truit NB     9/17   F3039 1:02:06  6:13 
  111  3050 Carole Brideau      Caraquet        NB    10/17   F3039 1:02:19  6:14 
  112  3082 Celine Breau        Chiasson Office NB    11/17   F3039 1:02:32  6:16 
  113  3165 Denise Savoie       Moncton         NB    12/17   F3039 1:02:36  6:16 
  114  3089 Cynthia Ferguson    Tracadie-Sheila NB    13/17   F3039 1:02:42  6:17 
  115  3072 Nancy Ferron        Tracadie-Sheila NB    14/17   F3039 1:03:12  6:20 
  116  3071 Mireille Leblanc    Tracadie-Sheila NB    15/17   F3039 1:03:12  6:20 
  117  3054 Maryse Jacob        Shédiac         NB     2/2    F6069 1:04:57  6:30 
  118  3112 Johannes Wehrmann   Tracadie-Sheila NB    20/20   M3039 1:06:26  6:39 
  119  3098 Eustache Hebert     Tracadie-Sheila NB    11/11   M6069 1:09:52  7:00 
  120  3162 Guy Daniel Hache    Hacheyville     NB    14/14   M5059 1:09:53  7:00 
  121  3020 Marie-Josée Doiron  St-Isidore      NB    16/17   F3039 1:11:23  7:09 
  122  3047 Rachelle Losier     St-Isidore      NB    17/17   F3039 1:11:45  7:11 
 11:14AM
Results originally posted June 23rd, 2012 at 11:47:44 am
Atlantic Chip Sport Timing
32 Forest Road
Dartmouth, NS
B3A 2M3
Email: Troy Musseau
Copyright © 2016 Atlantic Chip Sport Timing
ChampionChip® and MYLAPS® name and logo copyright © MYLAPS
Current server time is 08:05:07 PM Atlantic Time
Page generated in 0.038 seconds