Atlantic Chip Logo MyLaps Official Partner
Friday, July 1, 2016
Registration Management Login

Results for 10KM Rhéal Haché
10K
June 22nd, 2013

 
                   Rheal Hache 10K & 5K St-Isidore (10K)
       Rheal Hache 10K & 5K St-Isidore, NB June 22nd, 2013  Weather:
                 Timing & Results by Atlantic Chip Timing
 
==========================Age Group Results========================================
       Bib                                           Div              Gun     Pace/
Place  No.       Name           City / Town     Prov Total    Div     Time    Km
===== ===== =================== =============== ==== ======   ======  ===== ======= 
    1  5448 Rejean Chiasson     Toronto                1/24   M3039   31:58  3:12 
    2  5450 Stan Chiasson       Charlottetown          2/24   M3039   32:28  3:15 
    3  5415 Lee Roy             Bathurst               3/24   M3039   32:49  3:17 
    4  5453 Paul Gallant        Bathurst               1/4    M2029   33:49  3:23 
    5  5367 Sylvain Arseneau    Petit-Rocher           1/17   M4049   36:58  3:42 
    6  5428 Bryan Thomas        Bathurst               1/4    M0119   38:24  3:51 
    7  5308 Justin Fournier     Caraquet               2/4    M0119   40:16  4:02 
    8  5483 Hugo Michon         Tracadie Sheila        3/4    M0119   40:56  4:06 
    9  5416 Julien Breau        St-Isidore             4/24   M3039   40:58  4:06 
   10  5365 Jean Leblanc        Caraquet               2/17   M4049   41:00  4:06 
   11  5323 Jonathan Simard     Pointe-A-Tom           5/24   M3039   41:34  4:10 
   12  5301 Jonathan Legault    Dieppe                 6/24   M3039   41:50  4:11 
   13  5463 Romain Losier       St-Isidore             7/24   M3039   42:03  4:13 
   14  5391 Lionel Lagace       Petit Rocher           1/16   M5059   42:30  4:15 
   15  5373 Michael Lynch       Saint John             3/17   M4049   42:45  4:17 
   16  5443 Albert Duguay       Cap-Bateau             4/17   M4049   43:39  4:22 
   17  5371 Gary Kenny          Tracadie-Sheila        8/24   M3039   43:40  4:22 
   18  5492 Sylvio Bourque      Grande-Digue           2/16   M5059   44:00  4:24 
   19  5345 Maurice Vienneau    Notre-Dame             3/16   M5059   44:04  4:25 
   20  5398 Gaétan Chiasson     Caraquet               5/17   M4049   44:06  4:25 
   21  5322 Sandrine Caron      Pointe-A-Tom           1/14   F3039   44:17  4:26 
   22  5481 Jean Jacques Michau Tracadie               9/24   M3039   44:49  4:29 
   23  5352 Patrick Hache       Tracadie-Sheila       10/24   M3039   45:11  4:32 
   24  5390 Albénie Losier      Losier Settleme        1/11   M6069   45:12  4:32 
   25  5324 Nathalie Theriault  Beresford              2/14   F3039   45:25  4:33 
   26  5490 Nathalie Boivin     Bathurst               1/9    F5059   45:40  4:34 
   27  5447 Stephane McGraw     Tracadie-Sheila        6/17   M4049   45:56  4:36 
   28  5482 Steven Breau        Tracadie Sheila       11/24   M3039   46:23  4:39 
   29  5389 Rene Vienneau       Bathurst               2/4    M2029   46:48  4:41 
   30  5341 Donald McLaughlin   Bathurst               4/16   M5059   46:56  4:42 
   31  5495 Marc Godin          Caraquet              12/24   M3039   47:03  4:43 
   32  5444 Alban Brideau       St-Hubert              2/11   M6069   47:44  4:47 
   33  5499 France Comeau       Tracadie Sheila        3/14   F3039   47:57  4:48 
   34  5431 Alexandre Jr Collin Bathurst               5/16   M5059   48:03  4:49 
   35  5338 Pierre Lagacé       Petit-Rocher-Ou        3/11   M6069   48:05  4:49 
   36  5311 Elise Ulrich        Caraquet               1/11   F4049   48:09  4:49 
   37  5304 André Haché         St-Isidore            13/24   M3039   48:11  4:50 
   38  5500 Melanie Roy         Tracadie Sheila        1/10   F2029   48:26  4:51 
   39  5318 Dianne Pennell      Bathurst               2/9    F5059   49:06  4:55 
   40  5317 Mario Pelletier     Beresford              6/16   M5059   49:10  4:55 
   41  5406 Jamie Daye          Campbellton            4/11   M6069   49:13  4:56 
   42  5320 Andre Thiboutot     Beresford              7/17   M4049   49:26  4:57 
   43  5454 Maxime Roy          Grand-Sault            4/4    M0119   49:35  4:58 
   44  5358 Donald Cormier      Tracadie-Sheila        8/17   M4049   49:39  4:58 
   45  5427 Marc Aucoin         Tracadie-Sheila        3/4    M2029   49:40  4:58 
   46  5376 Michel McGraw       Pont Lafrance          9/17   M4049   49:46  4:59 
   47  5319 Denise Savage       Tracadie-Sheila        4/14   F3039   49:51  5:00 
   48  5418 Claude Simard       Beresford              7/16   M5059   49:58  5:00 
   49  5411 Gerald Losier       St-Isidore            10/17   M4049   49:58  5:00 
   50  5381 Wendy Ferguson      Pointe Des Robi        2/10   F2029   50:02  5:01 
   51  5400 Nathalie Guerette P Petit-Rocher Ou        2/11   F4049   50:04  5:01 
   52  5370 Gilles Haché        Beresford             11/17   M4049   50:14  5:02 
   53  5446 Norbert Basque      Suamarez               5/11   M6069   50:29  5:03 
   54  5480 Louise Thibodeau    Petit Rocher           3/9    F5059   50:44  5:05 
   55  5420 Monica Mallet Sonie Tracadie-Sheila        3/11   F4049   51:12  5:08 
   56  5321 Mireille Gionet     Beresford              5/14   F3039   51:18  5:08 
   57  5315 Sylvio Godin        North Tetagouch        8/16   M5059   51:23  5:09 
   58  5380 Jean-Marie Breau    Tracadie-Sheila        9/16   M5059   51:27  5:09 
   59  5369 Eric Haché          Caraquet              12/17   M4049   51:28  5:09 
   60  5379 Marcelle Breau      Tracadie-Sheila        4/9    F5059   51:29  5:09 
   61  5340 Martine Gagnon      Beresford              6/14   F3039   51:49  5:11 
   62  5346 Samuel Sivret       Tilley Road           14/24   M3039   51:52  5:12 
   63  5452 Armand Hache        Caraquet              10/16   M5059   51:54  5:12 
   64  5303 Luc Morency         Tracadie-Sheila       13/17   M4049   52:03  5:13 
   65  5473 Raymond Arseneau    Tracadie Sheila       11/16   M5059   52:14  5:14 
   66  5469 Silvia Antuna       Tracadie Sheila        4/11   F4049   52:44  5:17 
   67  5408 Dale Hadley         St-Isidore            14/17   M4049   52:58  5:18 
   68  5476 Tania Smith-Doiron  Rang St-Georges        3/10   F2029   53:03  5:19 
   69  5372 Mary Brosnan        Saint John             5/9    F5059   53:05  5:19 
   70  5407 Stephane Legacy     Robertville           15/17   M4049   53:11  5:20 
   71  5348 Jeanne Pitre        Robertville            6/9    F5059   53:18  5:20 
   72  5433 Julie Lebreton      Petit Tracadie         4/10   F2029   53:23  5:21 
   73  5353 Jean Sivret         Tilley Road           15/24   M3039   53:33  5:22 
   74  5486 Kevin Duguay        Quebec                 4/4    M2029   53:46  5:23 
   75  5459 Roger Hache         Petit Tracadie         6/11   M6069   53:47  5:23 
   76  5475 Maurice Losier      Dunlop                16/17   M4049   53:56  5:24 
   77  5435 Renaud Boudreau     Dieppe                16/24   M3039   54:02  5:25 
   78  5333 Lora Landry-Thibode Caraquet               5/11   F4049   54:16  5:26 
   79  5337 Allan Lagace        Pointe-Verte          17/17   M4049   54:24  5:27 
   80  5419 Cassandra Whelan    Sunshine Coast         5/10   F2029   54:32  5:28 
   81  5445 Paul Smith          Dieppe                 7/11   M6069   54:34  5:28 
   82  5307 Myriam Losier       Village Blancha        7/14   F3039   54:35  5:28 
   83     1 Raynald Hache       Losier Settleme       17/24   M3039   54:42  5:29 
   84  5325 Akemi Takatsuka     Caraquet               8/14   F3039   54:52  5:30 
   85  5489 Maurice Arseneau    Bathurst              12/16   M5059   55:01  5:31 
   86  5332 Johanne Hébert      Neguac                 7/9    F5059   55:05  5:31 
   87  5484 Sebastien Brideau   Gaudreau              18/24   M3039   55:23  5:33 
   88  5309 Doucet René         Petit- Rocher         13/16   M5059   55:26  5:33 
   89  5377 William Anderson    Saint John             8/11   M6069   55:28  5:33 
   90  5487 Onile Duguay        Bois Gagnon            9/11   M6069   55:50  5:35 
   91  5491 Paulette Roy        Beresford              8/9    F5059   55:55  5:36 
   92  5494 Nathalie Landry     Caraquet               6/11   F4049   56:15  5:38 
   93  5468 Donald Wade         Tracadie Sheila       10/11   M6069   56:25  5:39 
   94  5356 Manon Sivret        Hacheyville            9/14   F3039   56:44  5:41 
   95  5305 Eudes Thomas        Tilley Road           14/16   M5059   57:27  5:45 
   96  5410 Real Chiasson       Tilley Road           15/16   M5059   57:35  5:46 
   97  5497 Helene Cormier      Beresford             10/14   F3039   57:42  5:47 
   98  5399 Katia Lanteigne     Caraquet              11/14   F3039   57:48  5:47 
   99  5361 Caroline Breau      Dieppe                 6/10   F2029   57:57  5:48 
  100  5349 Pierre Boudreau     Evangeline            19/24   M3039   58:09  5:49 
  101  5401 Sophie Breau        Pont-Landry            7/10   F2029   58:13  5:50 
  102  5316 Denis Doucet        Robertville           16/16   M5059   58:17  5:50 
  103  5462 Jean-Martin McGraw  Tracadie Sheila       20/24   M3039   58:24  5:51 
  104  5326 Joy Durdan          Grand Bay Westf        7/11   F4049   58:33  5:52 
  105  5402 Carole Brideau      Caraquet               8/11   F4049   59:12  5:56 
  106  5429 Euchariste Brideau  Saumarez              11/11   M6069   59:37  5:58 
  107  5436 Johannes Wehrmann   Tracadie-Sheila       21/24   M3039 1:00:03  6:01 
  108  5395 Colette Leblanc     Dunlop                 9/9    F5059 1:01:05  6:07 
  109  5306 Céline Marsh        Riv.-à-la-Truit       12/14   F3039 1:01:14  6:08 
  110     8 Joel Lebouthillier  Port Landry           22/24   M3039 1:01:29  6:09 
  111  5350 Julien Saulnier     Dieppe                23/24   M3039 1:01:50  6:11 
  112  5339 Jessica Basque      Saumarez               8/10   F2029 1:01:55  6:12 
  113  5409 Caroline Gautreau H St-Isidore             9/11   F4049 1:02:27  6:15 
  114  5336 Lyne Francoeur      Pont Landry           10/11   F4049 1:02:38  6:16 
  115  5430 Caroline Landry     Tiley Road            13/14   F3039 1:02:38  6:16 
  116  5347 Rachel Landry       Dieppe                 9/10   F2029 1:02:58  6:18 
  117  5314 Manon Lebouthillier Caraquet              11/11   F4049 1:03:06  6:19 
  118  5374 Bruno Holmes        Paquetville           24/24   M3039 1:07:33  6:46 
  119  5421 Jeannette Woodfine  Tracadie-Sheila       14/14   F3039 1:11:14  7:08 
  120  5442 Jessica Richard     Moncton               10/10   F2029 1:14:42  7:29 
  121  5378 Gail Teed           Saint John             1/1    F7099 1:16:18  7:38 
   6/22/2013  3:00PM
Results originally posted June 22nd, 2013 at 11:29:34 am
Results last revised June 22nd, 2013 at 3:01:53 pm
Atlantic Chip Sport Timing
32 Forest Road
Dartmouth, NS
B3A 2M3
Email: Troy Musseau
Copyright © 2016 Atlantic Chip Sport Timing
ChampionChip® and MYLAPS® name and logo copyright © MYLAPS
Current server time is 07:31:10 PM Atlantic Time
Page generated in 0.046 seconds