Atlantic Chip Logo MyLaps Official Partner
Monday, June 27, 2016
Registration Management Login

Results for 10KM Rhéal Haché
10K
June 21st, 2014

 
                   Rheal Hache 10K & 5K St-Isidore (10K)
       Rheal Hache 10K & 5K St-Isidore, NB June 21nd, 2014  Weather:
                 Timing & Results by Atlantic Chip Timing
 
==========================Age Group Results========================================
       Bib                                           Div              Gun     Pace/
Place  No.       Name           City / Town     Prov Total    Div     Time    Km
===== ===== =================== =============== ==== ======   ======  ===== ======= 
    1    70 Lee Roy             Bathurst               1/22   M3039   32:46  3:17 
    2   111 Paul Gallant        Bathurst               2/22   M3039   33:52  3:24 
    3   116 Carol Lepage        Bathurst               1/11   M4049   37:19  3:44 
    4   105 Andrew Walsh        Pokemouche             1/8    M5059   39:40  3:58 
    5   112 Yanick Tremblay     South Esk              2/11   M4049   40:29  4:03 
    6   106 Ivan Goguen         Saint John             2/8    M5059   41:01  4:07 
    7    98 Julien Breau        St-Isidore             3/22   M3039   41:44  4:11 
    8    68 Jean Leblanc        Caraquet               3/11   M4049   41:47  4:11 
    9    17 Jonathan Legault    Dieppe                 4/22   M3039   42:00  4:12 
   10    99 Lawson Lebouthillie Losier Settleme        4/11   M4049   43:23  4:21 
   11    54 Gary Kenny          Tracadie-Sheila        5/22   M3039   43:50  4:23 
   12    22 Michael Lynch       Saint John             5/11   M4049   43:57  4:24 
   13   119 Bryan Hache         Hacheyville            6/22   M3039   44:02  4:25 
   14    18 Maurice Vienneau    Notre-Dame             3/8    M5059   44:20  4:26 
   15    80 Nathalie Theriault  Beresford              1/9    F3039   44:26  4:27 
   16     1 Jean-Jacques Michon Tracadie-Sheila        7/22   M3039   44:28  4:27 
   17     4 Donald Cormier      Tracadie-Sheila        6/11   M4049   44:29  4:27 
   18    14 Marc Godin          Caraquet               8/22   M3039   44:42  4:29 
   19    84 Sandrine Caron      Pointe-A-Tom           2/9    F3039   44:44  4:29 
   20    25 Jean Claude Theriau Petit-Paquetvil        1/9    M6069   44:58  4:30 
   21    90 Steven Breau        Tracadie-Sheila        9/22   M3039   45:56  4:36 
   22    88 Andre Hache         St-Isidore            10/22   M3039   46:20  4:38 
   23     2 Albenie Losier      Losier Settleme        2/9    M6069   47:02  4:43 
   24    58 Marcel Mercier      Petit Rocher No       11/22   M3039   47:31  4:45 
   25   113 Nathalie Carrier    Beresford              1/9    F4049   47:48  4:47 
   26    47 Nathalie Guerette-P Petit-Rocher Ou        2/9    F4049   47:59  4:48 
   27   124 Francois Chiasson   St-Simon               1/2    M2029   48:05  4:49 
   28    10 Nathalie Boivin     Bathurst               1/4    F5059   48:20  4:50 
   29    67 Michel Godin        Petit Rocher Ou        7/11   M4049   48:37  4:52 
   30     5 Marcelle Breau      Tracadie-Sheila        1/1    F6069   48:40  4:52 
   31    85 Andre Pelletier     Petit-Rocher Ou        4/8    M5059   49:08  4:55 
   32    24 Wanita McGraw       Tracadie-Sheila        3/9    F3039   49:13  4:56 
   33     6 Jean-Marie Breau    Tracadie-Sheila        3/9    M6069   49:15  4:56 
   34    55 Pierre Lagace       Petit-Rocher Ou        4/9    M6069   49:25  4:57 
   35    48 Andre Thiboutot     Beresford              8/11   M4049   49:55  5:00 
   36    57 Denise Savage       Tracadie-Sheila        4/9    F3039   49:59  5:00 
   37    21 Mary Brosnan        Saint John             2/4    F5059   50:06  5:01 
   38    69 Nancy Duguay        Bathurst               5/9    F3039   50:22  5:03 
   39    12 Dale Hadley         Saint-Isidore          9/11   M4049   50:56  5:06 
   40    51 Norbert Basque      Saumarez               5/9    M6069   50:56  5:06 
   41    19 Michel McGraw       Pont Lafrance         10/11   M4049   51:27  5:09 
   42    86 Monica Mallet Sonie Tracadie-Sheila        3/9    F4049   51:45  5:11 
   43    38 Silvia Antuna       Tracadie-Sheila        4/9    F4049   52:01  5:13 
   44   108 Edmond Brideau      Tracadie               5/8    M5059   52:28  5:15 
   45    74 Patrick Hache       Tracadie-Sheila       12/22   M3039   52:29  5:15 
   46    11 Maurice Arseneau    Bathurst               6/8    M5059   53:02  5:19 
   47   102 Wendy Ferguson      Pointe Des Robi        1/4    F2029   53:13  5:20 
   48   109 Roger Duguay        Maltempec              7/8    M5059   53:31  5:22 
   49     7 Joey Thibodeau      Tracadie-Sheila       13/22   M3039   53:44  5:23 
   50    49 Mireille Gionet     Beresford              6/9    F3039   53:46  5:23 
   51   104 Jean Sivret         Tilley Road           14/22   M3039   54:01  5:25 
   52    66 Pierre Boudreau     Evangeline            15/22   M3039   54:25  5:27 
   53     8 Samuel Sivret       Tilley Road           16/22   M3039   54:38  5:28 
   54   101 Jeanne Pitre        Robertville            3/4    F5059   55:16  5:32 
   55   107 Sylvio Comeau       Tracadie-Sheila        6/9    M6069   55:27  5:33 
   56    72 Jean-Martin McGraw  Tracadie-Sheila       17/22   M3039   55:32  5:34 
   57   103 Ghislain Roussel    Pointe Des Robi       18/22   M3039   55:32  5:34 
   58   132 Sebastien Brideau   Gaudreau              19/22   M3039   55:38  5:34 
   59   115 Denis Doucet        Robertville            8/8    M5059   55:43  5:35 
   60   118 Johanne Hebert      Neguac                 4/4    F5059   55:45  5:35 
   61     9 Allan Lagace        Pointe-Verte          11/11   M4049   56:15  5:38 
   62    16 Veronique Thibodeau Dieppe                 2/4    F2029   56:30  5:39 
   63    15 Nathalie Landry     Caraquet               5/9    F4049   57:00  5:42 
   64    37 Donald Wade         Tracadie-Sheila        7/9    M6069   57:09  5:43 
   65   131 Serge Roussel       St-Isidore             8/9    M6069   57:30  5:45 
   66    65 Joy Durdan          Grand Bay Westf        6/9    F4049   58:00  5:48 
   67   117 Renaud Boudreau     Dieppe                20/22   M3039   58:02  5:49 
   68    23 Celine Marsh        Riv.-A-La-Truit        7/9    F3039   58:13  5:50 
   69    52 Euchariste Brideau  Saumarez               9/9    M6069   58:37  5:52 
   70    91 Johannes Wehrmann   Tracadie-Sheila       21/22   M3039   58:45  5:53 
   71    62 Manon Sivret        Riviere A La Tr        8/9    F3039   58:58  5:54 
   72    83 Caroline Hache      Caraquet               7/9    F4049   59:58  6:00 
   73    79 Lora Landry-Thibode Caraquet               8/9    F4049 1:01:13  6:08 
   74    89 Maryse Jacob        Shediac                1/1    F7099 1:02:00  6:12 
   75    13 Caroline Gautreau H Saint-Isidore          9/9    F4049 1:02:26  6:15 
   76    71 Bruno Holmes        Paquetville           22/22   M3039 1:03:12  6:20 
   77    32 Philippe Arseneau   Tracadie-Sheila        2/2    M2029 1:03:23  6:21 
   78    33 Roxanne Breau       Saint-Isidore          3/4    F2029 1:03:23  6:21 
   79    53 Michelle Brideau    Haut Riviere Du        9/9    F3039 1:03:27  6:21 
   80    31 Veronique Breau     Saint-Isidore          4/4    F2029 1:03:37  6:22 
   6/21/2014 11:22AM
Results originally posted June 21st, 2014 at 11:25:19 am
Atlantic Chip Sport Timing
32 Forest Road
Dartmouth, NS
B3A 2M3
Email: Troy Musseau
Copyright © 2016 Atlantic Chip Sport Timing
ChampionChip® and MYLAPS® name and logo copyright © MYLAPS
Current server time is 11:55:58 AM Atlantic Time
Page generated in 0.012 seconds